Про догляд за тваринами
У багатьох людей в квартирах живуть домашні тварина. Найчастіше це кішки та собаки. Утримувати чотирилапих у міських умовах – це велика відповідальність. Тварин потрібно не просто любити, а й правильно доглядати їхньою шерстю. Доглянутий зовнішній вигляд домашнього вихованця говорить про любов та турботу його господаря. Добре, якщо у кішки чи собаки не дуже довга шерсть. Але що робити власникам довгошерстих улюбленців? Ось тут на допомогу приходить спеціальна людина з рідкісною професією грумер.
Хто такий грумер?
Грумер - це фахівець в обов'язки якого входять такі процедури як: стрижка кішок і собак, купання тварин, обрізання кігтів, чищення вух, оцінка стану вовняного та шкірного покриву тварини, знання анатомії тварин, вміння надавати першу медичну допомогу; до другорядних обов'язків відносять: підготовку собак та кішок для виставки.
У побуті, грумера називають фахівцем із зовнішнього вигляду тварин, так би мовити, котячий і собачий перукар-стиліст. Така людина повинна вміти з волохатої тварини зробити доглянутого й красивого чотирилапого друга. У його обов'язки входить чищення, стрижка та укладання вовняного покриву собаки чи кішки. Він також повинен вміти підстригати тварині пазурі та робити різні зачіски. Ще недавно про професію грумера мало хто чув. Вона була дуже рідкісною. Сьогодні люди все частіше хочуть бачити своїх вихованців доглянутими та красивими. Тому робота грумера стала досить популярною.
Різниця між ветеринаром та грумером
Ветеринар - лікує вихованців, а грумер упорядковує його зовнішній вигляд. Однак грумер може вчасно побачити проблемні ділянки вовни, шкіри, очей або лап, і настійно порекомендувати звернеться до ветеринара. Як правило, перед початком грумінг процедур майстер виконує огляд вихованця на предмет зовнішніх захворювань (наприклад: лишай).
Перед тим як відвести вихованця до грумера, кожен власник вихованця в обов'язковому порядку повинен пройти огляд у ветеринара та отримати довідку. В іншому випадку - грумер може відмовитися підстригти вихованця.
Робота грумером
Не кожна людина може стати таким майстром грумерської справи. Для цього потрібно не лише не боятися тварин, а й щиро любити їх. Важливо розуміти, що всі чотирилапі чудово відчувають адреналін у крові людини. Ця речовина виділяється при страху чи агресії. Людина не здатна свідомо подолати вироблення адреналіну у своєму організмі. Якщо хтось боїться собак чи котів, або просто їх не любить, йому не слід працювати грумером. З високою ймовірністю, всі тварини, що знаходяться поруч, будуть проявляти агресію. Але однієї любові до тварин для грумер мало. Людина, який обирає цю спеціальність, повинен мати величезне терпіння і розуміння психології вихованців, оскільки вміння привернути до себе - одна із головних критеріїв успішної роботи. Тварини – не люди, вони не спокійно сидітимуть і чекатимуть, поки їм зроблять стрижку чи зачіску.
Де можна знайти грумера?
Знайти людей, які працюють у цій сфері, не так уже й важко. Багато хто з них надає свої послуги у ветеринарних клініках. Грумер – досить нова професія. Але в інтернеті є відгуки про практикуючих майстрів, які можна почитати з тим, щоб звернутися безпосередньо до фахівця, що сподобався. Майстерний грумер не тільки любить і поважає чотирилапих друзів людини, а й постійно вдосконалює свої професійні навички.