post-image

Топ 10 питань грумеру про Йоркширські Тер'єри.

10 питань грумеру, які ставлять власники йоркширських тер'єрів найчастіше.

1. У якому віці починають стригти йоркширський тер'єр?

Щуня привчають до грумінгу з раннього дитинства (постригають кігтики, збривають шерсть на кінчиках вух, вищипують відмерлі волоски зі слухового проходу, підрівнюють лапочки і постригають гігієнічні). Якщо у вас виставковий собака, то його не стрижуть, а тільки роблять описані процедури і підрівнюють шерсть на "спідниці". Якщо ви не збираєтеся виставляти собаку і хочете зробити їй модну стрижку, або вам просто важко доглядати довгу вовну, то цуценя можна починати стригти з п'ятимісячного віку.

2. Як часто потрібно звертатися до грумера?

Як часто стрижуть йорків? Тут тільки одне правило - коли вас перестав влаштовувати зовнішній вигляд вашого собаки, коли вихованець став виглядати неохайно, тоді настав час звернутися до грумера. Це залежить від швидкості зростання вовни вашого собаки та від ваших особистих уподобань. У середньому, до грумеру звертаються один раз на півтора - два місяці. Деякі стрижуть своїх йорків 1 – 2 рази на рік, за умови, що самостійно можуть постригати собаці пазурі, голити вушка та обробляти гігієнічні місця.

3. Як часто потрібно купати йорку?

Мити йоркширського тер'єру слід не частіше, ніж раз на тиждень, і не рідше одного разу на два тижні, оптимально - раз на 10 днів. І не забувайте користуватися кондиціонерами, щоб відновити рН шкіри після миття із шампунем. Використовуйте лише шампуні та косметику для собак, що відповідають типу вовни вашого собаки.

4. Від чого утворюються ковтуни?

Причини можуть бути різні. Найчастіше, і найбільш складні ковтуни утворюються, якщо після миття ви не сушите собаку під феном і не розчісувати її, якщо собака сохне сама, особливо витираючись об пледи і килими. Іншою причиною утворення ковтунів є одяг для собак. Під одягом, від тертя утворюються ковтуни, найчастіше на комірцевій зоні, пахвами і на внутрішній стороні стегна. Щоб цього не відбувалося, одягайте собаку в костюми зі слизькою підкладкою, а відразу після зняття одягу – розчісуйте шерсть, збризкавши антистатиком. Неправильний догляд і погано підібрані гребінці - теж нерідка причина утворення ковтунів. Причісуйте собаку регулярно, металевою гребінцем із зубчиками середньої частоти. Також вовна може бути тьмяною і м'якою, схильною до утворення ковтунів, якщо тварина нездорова (шкірні паразити, гельмінти, захворювання печінки та ін.)

5. Що таке параанальні залози та навіщо їх чистити?

Анальні (параанальні) залози - особлива група шкірних залоз ссавців, що відкриваються в порожнину прямої кишки або біля анального отвору. Анальні (параанальні) залози – похідні потових та сальних залоз. Виділення анальних (параанальних) залоз переважно пахкі, використовуються для відлякування ворогів, або залучають особин іншої статі, або служать для мічення території, зайнятої даною особиною. Більшість тварин може звільняти ці гланди цілеспрямовано для маркування запахом або при самообороні подібно до скунса). Собаки, а також деякі кішки, значною мірою втратили здатність керувати спорожненням цих мішків самостійно. У нормі це відбувається, наприклад, за нормальної дефекації. Якщо залози переповнюються, вони збільшуються, запалюються, заважають дефекації та навіть ходьбі. Собаки із закупореними параанальними залозами зазвичай труться задом по землі або підлозі в спробі видавити секрет, що скупчився. Деякі собаки облизують облизують анальну область та інші намагаються притиснути залози хвостом. Щоб уникнути закупорки анальних залоз та запалення (парапроктиту),анальні залози необхідно регулярно вичищати. Робити це повинен фахівець, тому що при невмілому натисканні вміст може видавитися усередину, тоді запалення не уникнути. Частота гігієни анальних залоз індивідуальна, від одного разу на місяць до одного разу на рік. Деяким особам взагалі не потрібно.

6. Чи потрібно вищипувати волосся з вуха чи досить коротко зістригти?

Волоси зі слухового проходу вуха необхідно саме вищипувати, а не зістригати, тому що відмерле волосся саме не випадає і перешкоджає нормальній вентиляції вуха. Якщо вухо не дихає, можливо скупчення сірки, розвитку мікроорганізмів та запалення.

7. Що робити, якщо підрізаючи кігті зачепили посуд і з кігтя пішла кров?

Кровотеча з кігтя найлегше зупиняється за допомогою сухих кристалів марганцівки. Або вмочіть кіготь в розсипану марганцівку, або наберіть трохи марганцівки на трохи вологу ватну паличку і притисніть до кігтя, що кровоточить. Через кілька секунд кровотеча зупиниться.

8. У собаки сохнуть подушечки лап, що робити?

Упевнитися, що у собаки немає алергій і авітамінозу. Може бути реакція на паркет чи сухість повітря. Якщо собака гуляє, то можлива реакція на сіль, якою посипають доріжки (перед прогулянкою змащувати спеціальним засобом або гуляти в черевиках). Якщо подушечки потріскалися, їх можна пом'якшити, втираючи дитячий крем, масло обліпихи, або масляний розчин вітаміну А.

 

9. Чи можна розчісувати суху шерсть йорку?

Не варто. І сильно мокру – теж не треба. При розчісуванні злегка збризкайте вовну з пульверизатора кип'яченою водою або спеціальним спреем.

10. Від чого з'являється лупа?

Найчастіше лупа у собак з'являється часто на нервовому ґрунті, в умовах стресу. Як тільки собака заспокоюється, через якийсь час лупа пропадає. Якщо лупа у собаки з'являється постійно, визначте, чи немає постійного стресового фактора. Також це може бути реакція на сухість повітря у квартирі. Або алергічна реакція як на корм, так і на косметику, поспостерігайте і зверніться до ветеринара. Дуже важливо, щоб шерсть навколо подушечок лап була пострижена. Регулярно пробрехайте чи не утворилися ковтуни і чи не надто відросли пазурі... Навіть якщо ви одягаєте на собаку черевички, завжди перевіряйте стан подушечок. Кожні 2 дні оновлюйте топ-кнот чи хвостики на голові. Це треба робити тому, що волоски, що випали з хвостиків, можуть дратувати очі або заплутуватися в ковтуни. Повернувшись із прогулянки перевірте, чи не заплуталися в шерсті і між подушечками травинки чи колючки, а взимку льодяники.

 

https://www.facebook.com/groomer.com.ua/https://www.instagram.com/groomer.com.ua/